ustron
    Szukaj   pl   uk   fr   de   ru   es   es
     
   
Wypoczynek
Miasto
samorząd, mieszkańcy
   
Wypoczynek
kultura, sport, turystyka
   
Biznes
firmy, inwestycje
 
 
Portal
reklama, współpraca
   

Szukaj obiektu ...
Rodzaj obiektu
Wpisz Słowo

Szukaj wg rodzaju


    Aktualnie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

    Telefoninczy System Powiadamiania
Bezpłatne otrzymywanie komunikatów informacyjnych
oraz ważnych informacji związanych z życiem Miasta Ustroń bezpośrednio na telefon stacjonarny i komórkowy.

    Kontakt
Urząd Miasta Ustroń
43-450 Ustroń, Rynek 1
tel. +48 33 8579 300
fax. +48 33 8579 330


 
 
  Nazwa:   Palenica
Rodzaj obiektu: Wyciagi
Adres: 43 - 450 Ustroń, Jaszowiec
Telefony: 602 552 200 / 602 599 829
Email: info@palenica.ustron.pl
www: http://www.palenica.ustron.pl
Mapa: Położenie na mapie
  Opis:  
  Stacja Narciarska White Park Palenica w Ustroniu to doskonale przygotowane i oświetlone trasy o różnym stopniu trudności, na które można dojechać darmowym SKI-BUSem.

Na kompleks Stacji Narciarskiej składają się dwie trasy zjazdowe Duża i Mała Palenica. Na szczyt Dużej Palenicy, gdzie czeka na nas prawie 1 km. trasy zjazdowej o umiarkowanym stopniu trudności zawiezie nas
kolej krzesełkowa, natomiast Mała Palenica to szeroki, łagodny, idealny do nauki i doskonalenia techniki jazdy stok o długości 430 m. z wyciągiem orczykowym.

Na Małej Palenicy znajduje się również, przeznaczony dla najmłodszych użytkowników stoku mały, DARMOWY wyciąg oraz Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści mogą trenować w świetnie przygotowanym snowparku na
Dużej Palenicy.

Na terenie stacji działa szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczalnia.

Tych z Państwa, którym dopisze apetyt lub zapragną się ogrzać zapraszamy do jednej z naszych klimatycznych Karczm, zlokalizowanych bezpośrednio przy stokach Małej i Dużej Palenicy.

Do dyspozycji gości są dwa darmowe parkingi zlokalizowane pod dolnymi stacjami wyciągów (Ustroń ul.Wczasowa), na które dojeżdża darmowy SKI-BUS.

W sezonie zimowym kolej czynna jest codziennie w godz. od 8.00 do 20.00


DUŻA PALENICA
Szczyt „ Dużej Palenicy” na który wjedziemy koleją krzesełkową położony jest na wys. 672 m.n.p , a doskonale przygotowana trasa zjazdowa ma prawie 1 km. długości. Stok jest równomiernie nachylony, regularnie ratrakowany, dośnieżany i oświetlony.
Trasa zjazdowa przeznaczona jest dla średnio i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów a na stoku działa również snowpark. Bezpośrednio przy stoku znajduje się szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczalnia.
Obok stoku znajduje się klimatyczna Karczma, w której można odpocząć, ogrzać się i zjeść regionalne potrawy. Dolna stacja Koleii Linowej znajduje się przy ul. Wczasowej w Ustroniu, bezpośrednio przy parkingu, na którym ma swój przystanek DARMOWY SKI-BUS ( dokładny rozkład jazdy dostępny w zakładce ROZKŁAD JAZDY SKI-BUS).
W sezonie zimowym kolej czynna jest codziennie w godz. 8 – 20


MAŁA PALENICA
„Mała Palenica” to łagodny, szeroki stok, idealny do nauki i doskonalenia techniki jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Doskonale przygotowany, ratrakowany oraz oświetlony stok o długości 430 m, na szczyt którego zawiezie nas dwuosobowy orczyk.
Na stoku znajduje się również mały, przeznaczony dla najmłodszych dzieci DARMOWY wyciąg.
Również z myślą o najmłodszych użytkownikach stoku działa tutaj Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić na kilka godzin swoje dzieci pod okiem wykfalifikowanych instruktorów.
Na stoku znajduje się wypożyczalnia oraz szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie. Na głodnych, zamarzniętych i zmęczonych czeka klimatyczna Karczma zlokalizowana bezpośrednio na stoku, w której można zasmakować regionalnej smaków.
W sezonie zimowym wyciąg czynny jest codziennie w godz. 8 – 20.


Więcej informacji dostępnych jest na www.palenica.ustron.pl


 
  Miasto USTROŃ Zaprasza   Miasto
Wypoczynek
Biznes
Portal
  www.ustron.pl
Mapa portalu
Multimedia
Mapa miasta
Kontakt
Aktualności
 
Polityka cookies   
 
Projekt, grafika, wykonanie - Marek Landowski   SEO,CMS, wykonanie - Michał Glajc